0

Корзина пуста.

ГлавнаяGas CarrierPlease tell me what is VSDS?

Please tell me what is VSDS?

Багатьом знайома системи ESD-1 (Emergency ShutDown) і ESD-2 на конвенційних газовозах і їх призначення.

Коротко нагадаємо. Так як судно майже ніколи не пришвартовано до причалу статично і його надмірний рух від причалу може зламати MLA (Marine Loading Arm), що спричинить неконтрольований розлив СПГ, для запобігання цьому існують системи, що спостерігають за взаємним розташуванням судна, зокрема маніфольда, і MLA – ESD-1 і ESD-2.

ESD-1 зупинить вантажні насоси, готуючи всю вантажну систему до від’єднання. ESD-2 запускає закриття клапанів на MLA і роз’єднання (dry-break) з маніфолдом судна. За взаємним розташуванням спостерігають сенсори на MLA – зміна кута між її частинами говорить про дистанцію, на яку судно відійшло від причалу.

STS трансфери стають все більш частішими з розповсюдженням FSRU, FSU. Деякі проєкти вже перейшли відмітку в 1000 STS операцій.

Так яка система спостерігає за взаємним розташуванням суден під час STS (ship-to-ship)? 

Для цього існує Vessel Separation Detection System, або trigger wire. Ця система інтегрована в судову ESDS через HPU (hydraulic power unit) і відіграє важливу роль у контролі вантажних операцій.

HPU забезпечує контроль і керування системою і містить автоматичні та ручні функції.

Trigger wire складається з двох тросів різної довжини. Кожен трос складається з двох частин, з’єднаних магнітами: короткий трос з’єднаний червоним магнітом, довгий – синім. В народі вони називаються blue і red snappers. В назвах прихований каламбур. Blue і red snapper – це види окунів, а також snapper, як похідне від слова snap (застібка). Один (коротший) відповідає функціям ESD-1 і має затримку в 40 секунд перед активацією. Ця затримка дає оператору можливість оцінити ситуацію і зупинити автоматичну послідовність зупинки вантажних операцій і роз’єднання вантажних шлангів. Інший снеппер відповідає функціям ESD-2 і активується одразу.

VSDS можуть відрізнятися одна від одної, але ці розрізненості не принципові: різниця в часі активації, методах тестування, кількості тросів. Якщо у системі 3 троса, то при роз’єднанні першого буде активована сигналізація без подальших дій. При роз’єднані двох останніх – активуються системи, описані вище.

Щоб дізнатися більше про системи безпеки і STS обладнання, записуйтесь на курс «FSRU Advanced Introduction»‎: https://educationmarine.com/courses/fsru-advanced-introduction/

Присоединяйтесь к Education Marine

Получите мгновенный доступ к бесплатным курсам, которые повысят уровень знаний и продвинут по карьерной лестнице

Читайте так же
manevrirovanie-self-propelled-jack-up-barzhej-1
Читать
adnoc-evaluation-for-jack-up-barge
Читать
self-propelled-jackup-barge-ahts-dp2-i-general-cargo
Читать

ХОТИТЕ ПОЛУЧИТЬ ДОСТУП К БОЛЕЕ 100 ЧАСАМ БЕСПЛАТНОГО КОНТЕНТА?